Publicat: 26.06.2026 01:32
Actualizat: 26.06.2026 01:33
Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, a fost implicat joi seară într-un accident rutier în centrul municipiului Bistrița, chiar în zona Primăriei. Din fericire, evenimentul nu s-a soldat cu victime, însă pagubele materiale sunt semnificative.
Bogdan Ivan, implicat într-un accident rutier în Bistrița
Potrivit primelor informații din surse locale, incidentul a avut loc în timp ce Bogdan Ivan se afla la volanul autoturismului personal, fiind însoțit de soția sa. Din câte se pare, mașina condusă de fostul ministru al Energiei a ieșit din Piața Centrală și ar fi pătruns pe un sector de drum cu sens unic din direcția interzisă, intrând în coliziune cu un autobuz al operatorului local de transport urban care circula regulamentar pe banda dedicată, potrivit publicației Bistrițeanul.
În urma impactului, autoturismul lui Bogdan Ivan a fost grav avariat în partea din față, declanșându-se airbag-urile care i-au protejat pe cei doi pasageri.
De cealaltă parte, autobuzul implicat a suferit de asemenea distrugeri, având două geamuri sparte.
Fostul oficial și partenera sa de viață au scăpat doar cu o sperietură puternică, urmând ca cel mai probabil protocolul legal în caz de tamponare fără victime (constatarea amiabilă sau declararea la poliție în termenul legal) să stabilească exact din punct de vedere administrativ dinamica evenimentului.
Citește și: Centrala Mintia începe să producă energie: Ce se îmtâmplă cu facturile românilor. De ce nu vom avea curent mai ieftin permanent
Citeste si: Incendiu major în orașul Pucioasa, județul Dâmbovița: Arde un punct de transformare electrică. Au fost evacuate 50 de persoane
Anunțuri gratuite din Maramures


