În 20 iunie a.c., pe Stadionul „Iolanda Balaș Soter” din capitală s-a desfășurat Campionatul Municipal București / Cupa Municipiului București.
La atletism, trei sibience s-au clasat pe locul I, dominând probele de juniori.
Cele trei campioane sunt:
Tabita Teușan – Locul I la proba de 400 m, cu timpul de 56.27 secunde.
Ștef Raluca Maria: Locul I la proba de 400 m plat, la categoria U20, cu timpul de 57,83, record personal, antrenor prof Adrian Drăgan;
Shanice-Dzifa AKABAH – Locul I la proba de triplu salt cu PB – 12.33m;
Felicitări câștigătoarelor și succes maxim pe mai departe!
Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Dacă vrei să afli și mai multe povești, interviuri și vești bune în fiecare zi, susține-ne cu o recenzie – dă click AICI
Anunțuri gratuite din Maramures


