La data de 24 iunie a.c., polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Bistrița au depistat un bărbat de 27 de ani, din Lunca Ilvei, în timp ce conducea un autovehicul pe o stradă din municipiul Bistrița.

Conducătorul auto a fost înregistrat de aparatul radar circulând cu viteza de 101 km/h, pe un sector de drum cu limită legală de 50 km/h.

În urma testării cu aparatul etilotest, rezultatul a indicat o concentrație de 0,67 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind ulterior condus la spital pentru stabilirea alcoolemiei.

Bărbatul a fost sancționat contravențional pentru depășirea regimului legal de viteză. În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal cu privire la conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.

Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *