Diana Mureșan, consilier USR, a pornit discuția în cadrul ședinței Consiliului Local de joi. Aceasta a semnalat că în Câmpșor există o stână cu oi și vaci. „Am primit un email de la un cetățean care spunea că a transmis mai multe sesizări în legătură cu disconfortul olfactiv cauzat de prezența unor animale, vaci și oi, în zona străzii Săcel, în Câmpșor. Și eu am constatat personal situația și este adevărat. Oricine trece pe stradă în zona Câmpșor o să vadă în câmp o stână și inclusiv vaci și oi”, a semnalat consilierul Diana Mureșan (USR). 

Aceasta a adăugat că, pe lângă disconfortul olfactiv resimțit de locuitorii din zonă, prezența unor animalele mari în oraș reprezintă un adevărat pericol. „Reprezintă un risc pentru siguranța circulației. Mi s-a întâmplat o dată, circulând cu mașina, ca pe carosabil să apară o vacă. Nu mă așteptam să apară în intravilan. Evident, am evitat, dar se putea produce un accident”.