Foto: Sepsi OSK/facebook

Nou-promovata în Superliga de fotbal, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, se află, în perioada 23 iunie-4 iulie, într-un stagiu centralizat de pregătire la Bansko, în Bulgaria.

Pe lângă antrenamentele zilnice, covăsnenii vor disputa și trei partide amicale cu echipe din Kosovo și Bulgaria, respectiv cu KF Malisheva (26 iunie), FC Drita (29 iunie) și FK Hebar (3 iulie).

Gruparea din Sf.Gheorghe a anunţat, în aceste zile, transferul fundaşului dreapta brazilian Gustavo Cascardo de Assis şi a mijlocașului defensiv Aboubakar Keita, din Coasta de Fildeș.

În vârstă de 29 de ani, Gustavo Cascardo va evolua pentru echipa din Sf.Gheorghe în sezonul următor, după ce părțile au convenit asupra unei înțelegeri valabile pentru un an, cu opțiune de prelungire.

Legitimat ultima dată la Arda Kardzhali, din Bulgaria, fotbalistul brazilian a mai evoluat de-a lungul carierei sale pentru Beroe, Campinense-PB, Confiança, Botafogo, Atlético Paranaense și FK Senica.

Aboubakar Keita (28 ani)care a evoluat ultima dată la Diósgyőri VTK, în Ungaria, a semnat o înțelegere pe un an, cu opțiune de prelungire pentru încă un sezon.

În cariera sa, Keita a mai jucat pentru Nyíregyháza Spartacus, Újpest FC, AIK Solna, RWDM sau R. Charleroi SC.




Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *