La data de 23 iunie 2026, Poliția Municipiului Alba Iulia a fost sesizată de către o femeie, în vârstă de 80 de ani, din municipiul Alba Iulia, cu privire la faptul că a fost victima unei infracțiuni.

Din primele cercetări a reieșit că, în dimineața zilei de 23 iunie 2026, femeia, în timp ce se afla la domiciliul său, a fost apelată, pe telefonul fix, de către o femeie care s-ar fi recomandat drept fiica și i-ar fi spus că este internată la un spital din Londra. În timpul convorbirii telefonice, ar fi intervenit un bărbat care s-ar fi recomandat drept cadru medical și i-ar fi solicitat femeii suma de 30.000 de lei pentru a achiziționa un aparat medical, necesar pentru fiica sa.

Ulterior, la domiciliul femeii, în vârstă de 80 de ani, s-a prezentat un bărbat căruia femeia i-a înmânat suma de 30.000 de lei.

La scurt timp, femeia a luat legătura cu fiica sa și a constatat că a fost victima unei infracțiuni.

Polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de înșelăciune în vederea identificării autorilor și recuperării prejudiciului.



Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *