O nouă promoție de asistenți medicali a absolvit la Deva și se pregătește să intre în sistemul sanitar, după finalizarea unui program de formare care a îmbinat pregătirea teoretică și stagiile practice din unități medicale.

Cea de-a patra generație de absolvenți ai Facultății de Asistență Medicală Generală din Deva a finalizat studiile universitare în cadrul unei ceremonii festive.

La eveniment a participat și viceprimarul municipiului Deva, Sorin-Tudor Lavu, care i-a felicitat pe absolvenți și le-a transmis un mesaj de încurajare la început de carieră, subliniind importanța profesiei de asistent medical și rolul acesteia în comunitate.



Link sursă


CSV.RO – platformă românească de anunțuri gratuite


Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *