Foto: judetulharghita.ro

Într-un comunicat al Consiliului Judeţean Harghita se arată că azi, 23 iunie, s-a dat ordinul de începere a lucrărilor pe DJ 174C, pentru un sector de 1000 m la ieşirea din Bilbor spre Suceava şi 230 m la limita cu judeţul Suceava.

Contractul de modernizare a drumului judeţean are o valoare de aproximativ 8 milioane de lei cu TVA, executantul lucrărilor este societatea Întreţinere Drumuri Harghita SRL, iar durata de execuţie este de 12 luni.

Pe timpul execuţiei vor fi instituite restricţii de viteză şi interdicţii de oprire, parcare sau accese, care vor fi semnalizate corespunzător.




Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *