Pentru echipajele de pompieri, fiecare intervenție are propria ei poveste, indiferent de mărimea „victimei”. Vineri, 26 iunie, pompierii de la ISU Alba au fost chemați în municipiul Alba Iulia pentru o misiune neobișnuită: salvarea unui pui de pisică, căzut într-o fântână cu o adâncime de trei metri.

​Astăzi, colegii noștri de la ISU Alba au fost solicitați în municipiul Alba Iulia pentru o intervenție care le-a pus la încercare nu doar abilitățile tehnice, ci și răbdarea. Un pui de pisică căzuse într-o fântână adâncă de 3 metri.

Publicitate

​Pentru noi, pompierii, nu există . Există o viață în pericol și o familie care ne privește cu speranță.

​Colegul nostru care a coborât în fântână ne-a povestit la întoarcere:

​Micuțul a fost extras în siguranță și predat stăpânilor. Finalul a fost plin de zâmbete, îmbrățișări și promisiuni din partea proprietarilor că fântâna va fi asigurată imediat.

​Suntem recunoscători că putem aduce liniștea în comunitatea noastră, zi de zi, indiferent de mărimea provocării”, au transmis reprezentanții ISU Alba.

sursa, foto: ISU Alba

Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *