Pentru echipajele de pompieri, fiecare intervenție are propria ei poveste, indiferent de mărimea „victimei”. Vineri, 26 iunie, pompierii de la ISU Alba au fost chemați în municipiul Alba Iulia pentru o misiune neobișnuită: salvarea unui pui de pisică, căzut într-o fântână cu o adâncime de trei metri.
„
Astăzi, colegii noștri de la ISU Alba au fost solicitați în municipiul Alba Iulia pentru o intervenție care le-a pus la încercare nu doar abilitățile tehnice, ci și răbdarea. Un pui de pisică căzuse într-o fântână adâncă de 3 metri.
Pentru noi, pompierii, nu există
Colegul nostru care a coborât în fântână ne-a povestit la întoarcere:
Micuțul a fost extras în siguranță și predat stăpânilor. Finalul a fost plin de zâmbete, îmbrățișări și promisiuni din partea proprietarilor că fântâna va fi asigurată imediat.
Suntem recunoscători că putem aduce liniștea în comunitatea noastră, zi de zi, indiferent de mărimea provocării”, au transmis reprezentanții ISU Alba.
sursa, foto: ISU Alba
Anunțuri gratuite din Maramures


