Femeia i-a dat 30.000 de lei unui necunoscut, după ce fusese sunată de către o femeie care s-a recomandat drept fiica sa şi care i-a spus că este internată la un spital din Londra.

O femeie în vârstă de 80 de ani din Alba Iulia a fost victima unei înşelăciuni: ea i-a dat 30.000 de lei unui necunoscut, după ce fusese sunată de către o femeie care s-a recomandat drept fiica sa şi care i-a spus că este internată la un spital din Londra.

În timpul convorbirii telefonice a intervenit un bărbat care a pretins că este medic şi care i-a cerut banii pentru a cumpăra un aparat necesar fiicei femeii.

La scurt timp, persoana păgubită a luat legătura cu fiica sa şi a constatat că a fost victima unei infracţiuni.

Poliţiştii au deschis dosar pentru săvârşirea infracţiunii de înşelăciune.

Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *