Femeia i-a dat 30.000 de lei unui necunoscut, după ce fusese sunată de către o femeie care s-a recomandat drept fiica sa şi care i-a spus că este internată la un spital din Londra.
O femeie în vârstă de 80 de ani din Alba Iulia a fost victima unei înşelăciuni: ea i-a dat 30.000 de lei unui necunoscut, după ce fusese sunată de către o femeie care s-a recomandat drept fiica sa şi care i-a spus că este internată la un spital din Londra.
În timpul convorbirii telefonice a intervenit un bărbat care a pretins că este medic şi care i-a cerut banii pentru a cumpăra un aparat necesar fiicei femeii.
La scurt timp, persoana păgubită a luat legătura cu fiica sa şi a constatat că a fost victima unei infracţiuni.
Poliţiştii au deschis dosar pentru săvârşirea infracţiunii de înşelăciune.
Anunțuri gratuite din Maramures


