FC Agnita nu a reușit să promoveze la Liga 3, după ce a cedat în returul ”barajului”, la Brașov, scor 0-2. În manșa tur, la Agnita, Corona câștigase cu 1-0.
Campioana județului Sibiu, FC Agnita a avut ghinion teribil la tragerea la sorți a barajelor de promovare în Liga 3 și dat peste Corona Brașov.
Brașovenii câștigaseră manșa tur, la Agnita, cu 1-0 și aveau prima șansă la promovare.
Agnita a mers de vineri la Brașov și încurajată de mulți fani, a sperat să întoarcă rezultatul, dar Corona a fost mai bună.
Gazdele au deschis scorul în minutul 30, prin D. Popa, care a marcat cu un șut plasat din careu. Astfel, Brașovul a condus la pauză cu 1-0.
Corona a controlat și repriza secundă și a mai marcat o dată, prin Bogdan Roșu. Astfel, cu scorul general de 3-0, brașovenii au promovat la Liga 3, unde probabil se vor bate la promovare încă din stagiunea viitoare.
FC Agnita va continua la Superliga Sibiu și cu susținere privată va ataca din nou promovarea și sezonul viitor.
Județul Sibiu va fi reprezentat la Liga 3 și în sezonul viitor de ACS Mediaș și Inter Sibiu.
Anunțuri gratuite din Maramures


