Anunțat înainte de deplasarea în cantonamentul din perioada 21 iunie – 3 iulie, din Slovenia, transferul tânărului portar Silviu Drîngă, care a început fotbalul la Viitorul Teliuc, a fost confirmat, oficial, de cei de la Corvinul Hunedoara.

“Ne completăm lotul cu un portar de perspectivă! Silviu Drîngă va apăra buturile echipei noastre şi face parte din lotul care a plecat în cantonamentul din Slovenia. În vârstă de 20 de ani, Silviu vine la Hunedoara de la Minerul Lupeni, acolo unde a petrecut două sezoane. Format la Luceafărul Drobeta Turnu Severin, el a trecut şi pe la Viitorul Şimian, tot la nivelul Ligii a treia. Bun venit, Silviu, şi multă baftă!”, au anunțat cei de la Corvinul.

Transferul a fost confirmat și de Minerul Lupeni. „Mulțumim, Silviu Drîngă! După doi ani în care a apărat cu devotament și profesionalism poarta echipei noastre, a venit momentul să ne luăm rămas-bun de la Silviu Drîngă. Îi mulțumim pentru munca depusă, pentru implicarea de zi cu zi și pentru toate momentele în care a contribuit la parcursul și rezultatele clubului nostru. Silviu a fost un exemplu de seriozitate și dedicare în tricoul Minerului Lupeni, iar amintirile create împreună vor rămâne mereu parte din povestea noastră. Îi dorim mult succes în noua etapă a carierei sale, după transferul la Corvinul Hunedoara, și suntem convinși că va continua să își demonstreze valoarea la cel mai înalt nivel. Îți mulțumim pentru tot, Silviu! Mult succes și numai realizări în continuare!”, au transmis cei de la Minerul Lupeni.

Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *