Luni, grădinița dezafectată din Sigmir, care aparține Primăriei Bistrița a fost incendiată. Din fericire, incendiul n-a fost unul serios, fiind lichidat rapid de pompieri. La nici o săptămână distanță, un incendiu cuprinde din nou aceeași clădire.
Grădinița dezafectată din Sigmir, care nu mai este folosită de ani buni, a luat foc luni, fiind bănuiți mai mulți copii care s-ar fi jucat în interior.
Din fericire, incendiul a fost lichidat rapid.Incendiul a izbucnit într-una din încăperi și s-a extins la acoperiș.
Astăzi, un nou incendiu a cuprins aceeași clădire. Potrivit ISU Bistrițaa, la fața locului intervin două echipaje de pompieri și un echipaj de prim ajutor.
Momentan, clădirea se află într-o stare avansată de degradare.
Anunțuri gratuite din Maramures


