După succesul de ieri al Amaliei Sidoreac, care a cucerit titlul național la floretă feminin U13, scrima brașoveană bifează o nouă performanță. Echipa feminină U13 a clubului Corona Brașov a devenit campioană națională, după victoria obținută în finala împotriva formației ACS Floreta Timișoara.
Titlul a fost câștigat de echipa formată din Sara Amihailesei, Maia Iamandache și Amalia Sidoreac, care au confirmat forma excelentă a școlii brașovene de scrimă.
O evoluție apreciată a avut și a doua echipă a Coronei, alcătuită din Anastasia Cristea, Medeea Cristea, Alexandra Golită și Antonia Nechifor, care s-a clasat pe locul al patrulea din cele 12 echipe participante.
sursa foto: Floreta Corona Brașov Fan
Anunțuri gratuite din Maramures


