Consiliul udețean Bistrița-Năsăud va dezbate, în ședința ordinară de joi, 25 iunie, nu mai puțin de 32 de proiecte de hotătâre privind acordarea Titlului de „Cetăţean de Onoare al Judeţului Bistriţa-Năsăud” jucătoarelor și membrilor staff-ului tehnic al echipei de Handbal Gloria Bistrița. Demersul reprezintă un semn de apreciere și respect pentru performanțele sportive de excepție, care au dus numele județului Bistrița-Năsăud pe cele mai înalte podiumuri naționale și internaționale și pentru contribuția remarcabilă la obținerea celor mai importante rezultate din istoria Clubului Sportiv GLORIA BISTRIȚA, prin câștigarea Cupei României și a Titlului de Campioană în Liga Florilor MOL, sezonul 2025-2026.
Titlul de „Cetăţean de Onoare al Judeţului Bistriţa-Năsăud” va fi conferit:
– doamnei LORENA-GABRIELA OSTASE
– doamnei PAULA ARCOS POVEDA
– doamnei BIANCA-MARIA BAZALIU
– doamnei MĂDĂLINA-OCTAVIA BOCA
– doamnei YAROSLAVA BURLACHENKO
– doamnei MARIA-IULIANA CRĂCIUN
– doamnei RENATA LAIS DE ARRUDA
– doamnei MATILDA SOFIA FORSBERG
-doamnei ASUKA FUJITA
– doamnei JENNIFER MARIA GUTIERREZ BERMEJO
-doamnei KABA GASSAMA CISSOKHO
– doamnei ÉVA KEREKES
-doamnei MONIKA ANNA KOBYLINSKA
– doamnei CRISTINA LASLO
– doamnei CORINA-ELENA-ROMINA LUPEI
– doamnei LARISSA NUSSER
– doamnei ANA MARIA PERSECĂ
-doamnei SONIA-MARIANA SERAFICEANU
– doamnei DANILA PATRICIA SO DELGADO PINTO
– doamnei ANA-MARTINA STAN
– doamnei ANGELA-ȘTEFANIA STOICA
– doamnei ANA-DARIA UHREC
– doamnei ALEKSANDRA ANASTAZJA ZIMNY
– domnului RADU-ALEXANDRU MOLDOVAN – Team manager AL Secției de handbal
– domnului CARLOS ENRIQUE VIVER ARZA – antrenor principal
– domnului TERUEL JOAQUIN SOLER – antrenor secund
– domnului LEVENTE SZABÓ – antrenor cu portarii
– domnului DARIO ANTONIO MATA BEJAR – preparator fizic
– domnului LUCIAN-VALENTIN ANDREIEȘ – preparator fizic
– domnului ADRIAN-CLAUDIU ROGOZAN – kinetoterapeut
– domnului ROBERT FLOREA – maseur
– domnului FILIP-ALEXANDRU CHIUZAN – maseur
Anunțuri gratuite din Maramures


