Bistrițeanca Paraschiva Borș a reușit să aducă medalia de bronz în Bistrița-Năsăud, de la Campionatul Mondial Masters de alergare montană, care s-a desfășurat ieri, în Cehia. Sportiva a mărturisit că și la competiție, căldura a fost greu de suportat.

Paraschiva Borș a reprezentat România, la Campionatul Mondial Masters de alergare montană, care s-a desfășurat ieri, în Cehia. Sportiva a reușit să aducă la Bistrița, medalia de bronz.

„La Campionatul mondial masters de alergare montană din Cehia, pe o căldură greu de suportat, am alergat cursa de 22 km cu 1.300 de metri diferență de nivel, unde am reușit să câștig medalia de bronz individual. Este o medalie pentru care am muncit cu pasiune, disciplină și încredere”, a precizat sportiva.

Nu este primul concurs de unde anul acesta Paraschiva Borș s-a întors cu medalii. În mai, de la Campionatul European Masters din Italia, maratonista s-a întors cu aurul și argintul, la probe diferite.

 

 

Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *