Pompierii Detașamentului Deva au intervenit, astăzi, la orele amiezii, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism aflat în trafic pe autostrada A1, sensul de mers spre Arad, la kilometrul 391.
La sosirea echipajelor, cei doi ocupanți ai autovehiculului erau în afara acestuia, niciunul dintre ei neavând nevoie de îngrijiri medicale. Conducătorul auto a reușit să oprească autoturismul pe banda de urgență, imediat după ce a observat fum în zona motorului.
Pompierii au lichidat incendiul, iar cauzele probabile urmează să fie stabilite.
De asemenea, echipajele au asigurat curățarea părții carosabile pentru ca circulația să poată fi reluată și să se desfășoare în siguranță.
Anunțuri gratuite din Maramures


