Gloria Bistrița și CSM București sunt reprezentantele României în Liga Campionilor la handbal feminin. Cele două formații și-au aflat adversarele din sezonul 2026-2027 al competiției.
Dinamo București, în grupă cu campioana Barcelona în Liga Campionilor la handbal masculin
CSM București va evolua în Grupa A, iar duelurile vor fi extrem de grele.
– articolul continuă mai jos –
Formația bucureșteană (ocupantă a locului 3 la ultima ediției a Ligii) va juca în aceeași grupă cu următoarele echipe:
- Team Esbjerg
- FTC-Toyota Kovacs
- Brest Bretagne Handball
- RK Krim OTP Group Mercator
- BV Borussia Dortmund
- Sola HK
- OTP Group Buducnost
Campioana CS Gloria Bistrița a fost repartizată în grupa B, acolo unde va da peste următoarele echipe:
- Metz (Franţa)
- Gyor (Ungaria)
- Odense (Danemarca)
- Podravka (Croaţia)
- Storhamar (Norvegia)
- Blomberg-Lippe (Germania)
- Nykøbing (Danemarca)
Noua ediție din Liga Campionilor la handbal feminin va debuta în weekendul 5/6 septembrie 2026.
𝗧𝗛𝗘 𝗚𝗥𝗢𝗨𝗣𝗦 𝗔𝗥𝗘 𝗦𝗘𝗧 🔥🏆 After the EHF Champions League Women 2026/27 draw, we now know the 2️⃣ groups of 8️⃣ teams.
Which group looks tougher? 👀👇 #ehfcl #CLW #handball pic.twitter.com/hLHD1zvWcV
— EHF Champions League (@ehfcl) June 26, 2026
Anunțuri gratuite din Maramures


