Gloria Bistrița și CSM București sunt reprezentantele României în Liga Campionilor la handbal feminin. Cele două formații și-au aflat adversarele din sezonul 2026-2027 al competiției.

Dinamo București, în grupă cu campioana Barcelona în Liga Campionilor la handbal masculin

CSM București va evolua în Grupa A, iar duelurile vor fi extrem de grele.

– articolul continuă mai jos –

Formația bucureșteană (ocupantă a locului 3 la ultima ediției a Ligii) va juca în aceeași grupă cu următoarele echipe:

  • Team Esbjerg
  • FTC-Toyota Kovacs
  • Brest Bretagne Handball
  • RK Krim OTP Group Mercator
  • BV Borussia Dortmund
  • Sola HK
  • OTP Group Buducnost

 

Campioana CS Gloria Bistrița a fost repartizată în grupa B, acolo unde va da peste următoarele echipe:

  • Metz (Franţa)
  • Gyor (Ungaria)
  • Odense (Danemarca)
  • Podravka (Croaţia)
  • Storhamar (Norvegia)
  • Blomberg-Lippe (Germania)
  • Nykøbing (Danemarca)

Noua ediție din Liga Campionilor la handbal feminin va debuta în weekendul 5/6 septembrie 2026.



Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *