Foto: Facebook

Un nou protest al angajaţilor Operei Braşov a avut loc azi. De data aceasta zeci de angajaţi s-au adunat în curtea instituţiei, unde au solicitat, prin scandări, demisia managerului Lucian Petrean.

Mitingul vine după ce, la finalul spectacolului de sâmbătă seara, artiştii Operei Braşov au afişat, pentru public, un mesaj scris prin care au semnalat ‘grave probleme în instituţie’.

Sindicatul angajaţilor din Opera Braşov s-a delimitat, însă, public, de ultimele proteste.

Preşedintele Sindicatului Operei Braşov, Marius Ciulică, susține că acţiunile publice din ultima perioadă nu au fost aprobate statutar. Liderul sindical a avertizat că nu va permite folosirea numelui instituţiei în ‘dispute personale’ şi a cerut revenirea la masa negocierilor pentru rezolvarea problemelor reale ale angajaţilor.




Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *