Harghita: Peste 1.100 de consumatori au rămas fără energie electrică; un copac a căzut peste liniile electrice

Peste 1.100 de consumatori din mai multe localități au rămas fără energie electrică, luni, după ce un copac a căzut peste liniile electrice, a informat Inspectoratul pentru Situații de Urgență Harghita.

Potrivit sursei citate, avaria a lăsat nealimentate 22 de posturi de transformare din localitățile Vărșag, Șicasău, Valea lui Pavel, Fântâna Brazilor, Becaș, Liban, fiind afectați 1.136 utilizatori.

La fața locului se intervine pentru remedierea defecțiunii și realimentarea cu energie electrică.

Județul Harghita se află sub incidența unei atenționări meteorologice Cod Galben, valabilă în intervalul orar 12:00-21:00, când sunt prognozate averse torențiale, vijelii și grindină, a mai transmis ISU Harghita. AGERPRES/(AS – redactor: Gina Ștefan, editor: George Onea, editor online: Ada Vîlceanu)

Afisari: 1


Link sursă




Anunțuri gratuite din Maramures

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *