Un accident rutier grav a avut loc pe DN 1, pe tronsonul dintre localitățile Veștem și Bradu. Din primele informații, în coliziune au fost implicate un autocamion și un autoturism. Două persoane au rămas blocate între fiarele contorsionate ale mașinii.
Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Sibiu a declanșat o intervenție de urgență, la fața locului fiind trimise de o mobilizare masivă de echipaje medicale și de salvare.
Mobilizare de forțe la locul evenimentului
Conform ISU Sibiu, la fața locului intervin două echipaje SMURD dintre care unul cu medic, două ambulanțe SAJ dintre care una cu medic, o autospecială de descarcerare și una de stingere.
Din primele informații în accident sunt implicate un autocamion și o mașină. Două persoane au avea nevoie de intervenția echipajului de descarcerare, acestea sunt conștiente.”
Conform IPJ Sibiu, polițiștii rutieri intervin la un accident de circulație, produs pe DN 1, km 294, între localitățile Veștem și Bradu. Ca urmare a producerii accidentului, traficul rutier pe DN 1, ruta Veștem – Brașov, a fost redirecționat spre A1 – ieșire Agnita – Cincu – Voila.


