Sâmbătă, 6 iunie, la Muzeu: Cunoaște oamenii care dau savoare județului nostru!
Pe 6 iunie 2026, curtea interioară a Muzeului Bistrița va deveni scena unui eveniment dedicat patrimoniului gastronomic local. Sub deviza “Susținem gastronomia locală”, organizat în parteneriat de Rotary Club...


